پرتال تخصصی تاسیسات مکانیکی ساختمان

سايت و انجمن ما با هدف رفع نياز مهندسین تاسیسات و پشتيباني از اواخر مهر سال 1390 ايجاد شده است و همواره تلاش نموده است تا مانند الماسي در ميان وب هاي پشتيباني از این علم بدرخشد و اميد ميرود روزي يکي از درخشنده ترين ها در اين زمينه باشد.

فروشگاه وبسایت

آسانسور

1578 نحوه بارگذاری آسانسور

میزان بار زنده برابر 400 و میزان بار مرده توسط مشخصات فنی شرکت سازنده مشخص میشود که میتوان بصورت عمومی برای ساختمانهای 5 طبقه 800 تا 1000 کیلو در نظر گرفت مقدار بار بستگی به نوع آسانسور انتخابی دارد.برای بدست آوردن وزن آسانسور با توجه به ظرفیت آن بایستی به جدول شماره 1 پیوست 2 مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان ( آسانسور ها و پله برقی ) مراجعه نمایید. براساس بندی در همین آیین نامه بایستی کلیه نیروی های وارده به سازه بر اثر آسانسور برای لحاظ نمودن ضربه های دینامیکی 100% افزایش یابد.  البته این بار نسبت به بقیه بارهای وارد بر سازه زیاد نیست ...

چهارشنبه 07 خرداد 1393 عمومی آسانسور
ادامه مطلب
783 آنالیز مراحل طراحی آسانسور
مقادیر وردی سیستم شامل موارد زیر می باشد :

1- نوع ساختمان (مسكونی، تجاری،‌بیمارستانی، مدرسه و غیره)

2- تعداد كل طبقات

3- تعداد طبقات جمعیت دار

4- اگر واحد غبر مسكونی است تعداد اتاقها در هر واحد و تعداد واحدهای هر طبقه و در غیر اینصورت مساحت مفید هر طبقه....
دوشنبه 05 خرداد 1393 عمومی آسانسور
ادامه مطلب
686  آسانسور
لزوم تعبیه آسانسور درساختمانهای عمومی به دلیل رفت و آمد‌های انسانی – میهمان یا میزبان – و حمل و نقل بار و اثاثیه و غذا و ... غیرقابل انکار است. اما نکته مهم، رعایت نکاتی برای طراحی، انتخاب، نصب و کاربرد این سیستم به منظور حفظ ایمنی و جلوگیری از استهلاک آن است.
یکشنبه 04 خرداد 1393 عمومی آسانسور
ادامه مطلب

آخرین مطالب اضافه شده

Recently added posts

مطالب محبوب سایت

Most popular

مطالب پیشنهادی

Recommended